Inštalácie PC sietí a WiFi pripojení !! JOPAL

Diskusia

pýtajte sa, čo Vás zaujíma... ( v prípade vloženia otÁzky, poŠlite mi aj mail, kvôli urýchleniu odpovede...)

Pár vecí o kozách nájdete aj tu: https://www.agroforum.sk/showthread.php?t=2302

Chcel(a) by som vedieť...

Dátum 16.05.2010
Vložil Lenka Vargová
Titulok Kozička

Dobrý deň, s manželom by sme si chceli kúpiť kozičku ku domu. Chcem sa preto opýtať aký máte názor na to, že by bola sama. Nie je to pre ňu príliš stresujúce? A tiež by som Vás chcela poprosiť o nejaký konkrétny tip na zimnú krmnú dáku (koľko, čoho a od kedy začať prikrmovať). Ešte by som chcela poznamenať, že kozenku nechceme ani na mlieko a ani na mäso. Chceme ju len tak pre radosť, príp. ako živú kosačku ;). Ďakujem vopred veľmi pekne za odpoveď. LV

Dátum 18.06.2010
Vložil jopal
Titulok Re:Kozička

Koza sama moze byt, znasa to celkom dobre. Davka cez zimu zalezi od toho, cim budete krmit a od kedy. Ja sa snazim past az do suvislej snehovej vrstvy. Koza ale dost sena ponici, teda pri zrani, co jej spadne na zem, vacsinou uz zo zeme nezje, zvlast, ked na to uz postupa... Riesim to specialnym krmidlom. Krmi sa senom, cca 5 Kg na den a vsetky odpadky z ovocia a zeleniny. Pri kupe, pozor na povahu kozy, su take, co budu s Vami ako pes, ale aj take, co budu vzdy pred Vami utekat. Mam aj take aj take, mozete sa zastavit...

Dátum 03.12.2010
Vložil Majka
Titulok Re:Kozička

Milá p. Lenka,
viete, veľmi by ma zaujímalo ako ste s tou "živou" kosačkou tento rok dopadli.
Chovám kozeny už niekoľko rokov a dodnes si spomínam na ten hurónsky vreskot, keď naša prvá koza Róza objavila, že je na paši sama. Nedalo sa nič robiť, musela som k nej prísť a zanechať jej buď môj kabát, alebo aspoň sveter ... Koza totiž je! stádové zviera a vyžaduje neustálu spoločnosť. Spoločníkom jej mimoriadne môže byť aj iný živoč. druh (a v tom najhoršom aj ten spomínaný kabát :)) ).
Keď si chceli odomňa kúpiť pred dvoma rokmi kozliatko ľudia z podobných dôvodov (živá kosačka..), radšej som ich od toho odhovárala. Koza totiž vie pripraviť chovateľovi naozaj pekné nervy a to mliečko, či mäso býva zvyčajne iba takou jemnou náplasťou... :DD

Dátum 08.12.2010
Vložil Jaroslav
Titulok Re:Kozička

Presne tak, koza je stádovité zviera. Začínali sme tiež s jednou kozičkou a nedoporučujem to. Bude Vám smutná .Tá naša si našla jedinú zábavu a to prenasledovať nás, drcať a pokúšať sa podraziť nohy. Ak niekto z nás padol na zem bola na chvíľu šťastná. Akonáhle sme jej zadovážili kamarátku, bolo po agresivite.
Inak jedna koza nevypasie dohromady nič, akurát poničí stromčeky. Nepasie sa totiž systematicky, je vyberavá a štavnatá tráva jej chutí tak 5 minút

Dátum 29.12.2009
Vložil Lenka Liptáková
Titulok Anglonubijská koza

Dobrý deň, ďakujem vám z úprimného srdca za vašu radu, lebo dosť ma to trápilo a vedela som, že kozy zasušiť treba, len nikde nebol postup, ako na to. Tak naozaj veľká vďaka.
Ešte by som niečo poprosila, keďže ma kozy chytili za srdce a denne o nich hľadám info, prišla som si aj na moju srdcovku a tou je anglonubijská koza, veľmi sa mi páči ale veľa článkov je v cudzích jazykoch a nie všetkému sa dá rozumieť. Aký máte názor na chov anglonubijskej kozy tu pod Tatrami, som z okresu Kežmarok. Rozmýšľam zakúpiť si kvalitný chovný pár /ináč cena za akú sa predávajú je hrozne vysoká/ a začať sa tomu venovať. Aký máte na to názor.
Ďakujem :)

Dátum 02.01.2010
Vložil jopal
Titulok Re:Anglonubijská koza

Bohuzial, tu Vas sklamem, s tymto plemenom nemam skusenosti. Ale nasiel som nieco tu: https://www.zoszchsaliby.sk/atlaskozy.html aj tu: https://www.farmarar.estranky.sk/fotoalbum/anglonubijska-koza...

Dátum 02.03.2010
Vložil Daniel
Titulok Re:Anglonubijská koza

Aj ja sa práve zaujímam o anglonubyjskú kozu ja som v kontakte s chovatelom z Myjavy a ja som zo Smolníka. Idem teraz začiatkom apríla po 2 mes. kozičky ak máte záujem ozvite sa. Čo sa týka ceny je asi dvojnásobná, ale aj dvojnásobná úžitkovosť. Ja si idem teraz po jednu nakoľko už mám jednu bielu doma ak by ste mali záujem ozvite sa na cech@trixnet.sk kde to môžme rozobrať podrobnejšie.

Dátum 16.08.2011
Vložil Vlasta Honeggerova Travnica
Titulok Re:Re:Anglonubijská koza

Precitala sm si Vas starsi prispevok o anglonubijskej kozicke mozete mi napisat ako ste bol spokojny s kozami z Myjavy? A kolko Vam doja je to tak dobre ako slubuju dakujem za uprimnost vopred mam o take zaujem

Dátum 03.08.2013
Vložil jopal
Titulok Re:Re:Re:Anglonubijská koza

Ten prispevok som ja nepisal, nikdy som take kozy nechoval.

Dátum 25.12.2009
Vložil Lenka Liptáková
Titulok Zasušenie kôz

Dobrý deň, prosím Vás, hľadám na internete všetko, čo sa týka chovu kôz, ale nemôžem nájsť odpoveď na to, ako sa správne zasušujú, presný postup ako sa to robí, lebo moje by sa mali niekedy vo februári kotiť a ešte stále ich nemám zasušené, lebo dávajú dosť veľa mlieka. Mohli by ste mi poradiť.
lenkaliptak@zoznam.sk Dakujem.

 

Kontakt

RNDr. Jozef Paluška

jopal$centrum.sk(POZORzmenitznak$za@)

Chyzerovecká 208
953 01 Zl. Moravce
https://jopal.webnode.sk/
číslo účtu: 0232824287/0900

0903 111197

Vyhľadávanie

TOPlist

© 2009 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode